İSTANBUL MALTEPE, ATAŞEHİR HURDACI, İSTANBUL KADIKÖY HURDACI GÖZTEPE HURDACI FİKİRTEPE HURDACI KOZYATAGI HURDACI ÜNALAN HURDACI MALTEPE HURDACI PENDİK HURDACI CEVİZLİ HURDACI KARTAL HURDACI KÜÇÜKYALI HURDACI ANADOLU YAKASI HURDACI İSTANBULUN TÜM SEMTLERINDE HURDA ALIMI YAPMAKTAYIZ.BİZE 7/24 ULAŞA BİLİRSİNİZ..05330455850 KAPADOKYA HURDACI

MALTEPE HURDACI OLARAK, MALTEPE BÖLGESİNDE FAALİYET GÖSTERMEKTEYİZ.

Ürün ve Hizmetler
Site Haritası
Hizmet Bölgelerimiz
maltepe hurdacı

maltepe hurdacısı olarak bölgesinin en iyi firmasıyız, kaliteli hizmet, hızlı hizmet ve en iyi fiyat garantisi bizim firmamızda. Bizi hemen arayın 05330455850

maltepe hurdacı en iyi fiyat

Maltepe hurdacı, HURDA ATIK

Hurda ve hurdacılık sektörü, geri kazanım sektörü ile bir arada değerlendirilmelidir. Hurda olarak alınan atıklar geri kazanım yoluyla yeniden üretime veya kullanıma sunulmaktadır. Hurdacılık, geri kazanım sisteminin ilk basamağı olarak değerlendirilmelidir. Geri kazanımda işlenen ürünlerin toplanması ve ayrılması hurda ve hurdacılık ile başlamaktadır. Hurda, aynı zamanda terim olarak geri kazanılabilir veya geri dönüştürülebilir malzemeler anlamı taşımaktadır. Genellikle atık ile karıştırılmamalıdır, çünkü her hurdanın, hurdacı tarafından belirli bir parasal değeri bulunmaktadır. Hurda malzeme geri kazanımı; katı atıkların ayrılması ve tekrar kullanıma sokulması anlamına gelmektedir. Geri kazanım veya hurdacılık programının temel hedefleri arasında uzaklaştırılacak atık hacimlerinin azaltılması ve doğal kaynakların korunması ve çevre kirliliğinin azaltılması yer almaktadır. Hurdacılık sektörünün modernize etmek için tüketiciye yönelik faaliyetlerden, büyük çaplı makinalı tesislere kadar çok çeşitli teknolojiler ve programlar geliştirilmektedir. Bu programlarda tüketici bilinç düzeyinin geliştirilmesi önemli bir hedef olarak ele alınmalıdır. Maltepe, kadıkoy, bostancı da hurdacı olarak hizmet vermekteyiz.

hurda kombi alım satım

maltepe, bostancı , kadıkoy, tüm anadolu yakası kombi hurda en iyi fiyattan alınır. 2.El kombi satılır

Hurdalar katma değeri artıracak

Türk sanayicisinin, Suriye, Irak, Afganistan, Pakistan, Burma, Yemen, Somali, Mısır, Libya, Sudan, Nijerya, Fildişi Sahilleri ve Meksika gibi ülkelerin hurda bakırlarına talip olduğu bildirildi.

 

Elektriği diğer metaller içinde gümüşten sonra en iyi ileten metal olan, inşaat, ulaşım, kimya sanayi ve kuyumculukta kullanılan bakırın işlenmişi kadar hurdasına da büyük talep var.

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, yaptığı açıklamada, Türkiye'de bakır ve demir-çeliğin stratejik ürünler olduğunu söyledi.
Bakırın dünyada borsa malı olarak fiyatlandırıldığını ifade eden Keçeci, “Türkiye'de 1 yılda kullanılan bakır miktarı 400-450 bin ton civarındadır. Üretilen bakır miktarı ise 30-40 bin ton. Türkiye, bu kadar kritik ve stratejik bir ürünü işlerini görebilmek için ikame etmek zorundadır.

Bakırda kendi kendine yetmek isteyen Türkiye'de bakır kaynakları bulma konusunda çalışmaları MTA yürütmektedir. Bulunan kaynaklar önümüzdeki yıllarda devreye girdiğinde, bu rakamın artacağını düşünüyoruz” dedi.

Bakır hurdası daha çok Irak, İran ve Suriye'de

Türkiye'nin bakır ihtiyacını genel olarak Şili, Rusya, İran, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan ve Zambiya'dan karşıladığı dile getiren Keçeci, şunları kaydetti:
“Bakır ihtiyacının karşılanmasında kaynaklar kadar hurdanın da önemi büyük. Günümüzde bakır hurdası, kaynaklar kadar aranan bir ürün haline gelmiştir. Bakır hurdalarının genelde bulunduğu yerler savaşların, patlamaların yoğun olarak yaşandığı, imar çalışmalarının yoğunlaştığı yerler.

 
 
 

Bu kapsamda bakıldığında bakır hurdaları daha çok Irak, İran hatta Suriye gibi ülkelerde bulunuyor. Çünkü bu ülkelerde son zamanlarda çıkan çatışmalar şehirleri alt üst etti. Dolayısıyla da inşaatlardaki demir çelik ürünleri ve kablolar hurdaya çıktı. Onun için bu ülkelerde inanılmaz derecede hem demir çelik hurdası hem de bakır hurdaları bulunmaktadır. Bunların Türkiye'ye getirilmesi ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır.”

Hurdalar katma değeri artıracak

Yurt dışından getirilip Türkiye'de işlenecek bakır ve demir çelik hurdalarının katma değeri artıracağı ön görüsünde bulunan Keçeci, şöyle devam etti:
“Hurdalar, dünya pazarında satış rekabetini artıran çok önemli kaynaklardır. Ama bundan 3-5 yıl önce bir demir çelik hurdasının içerisinden çıkan bir bomba dolayısıyla riskli görüldü. Bu risk, hem bakır, hem de demir çelik hurdalarının Irak'tan ithalini engelledi. Bu engeller kaldırılabilir. Bizim getirmediğimiz hurdalar, Bender Abbas Limanı'ndan Çin gibi dev ülke gemilerine yüklenip götürülmektedir. Bu Türkiye için önemli bir kayıptır.”
Keçeci, hurda bakırın sanayicilerin ortak talebi olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

“Siyasi iktidarımızın, Ekonomi Bakanlığımız'ın bu konuyu bir kez daha  gözden geçirmesi suretiyle kaynak olarak düşündüğümüz bu ülkelerdeki hurda
bakırın ithaline izin verilmesini istiyoruz. Hurdaların ülkemize tescil edilmek suretiyle gümrüklerimizden geçirilmesi önemli katkı sağlayacaktır. Önümüzdeki süreçte Suriye, Irak, Afganistan, Pakistan, Burma, Yemen, Somali, Mısır, Libya, Sudan, Nijerya, Fildişi Sahilleri ve Meksika gibi ülkelerin hurda bakırlarını ülkemize getirerek işlemek istiyoruz. Çünkü Türkiye'nin bakır ve kablocuları hurda bakırın yolunu gözlüyor.”

Erenköy,hurdacı,erenköy,hurda,05330455850,baytar,hurdacılık


erenköy hurdacı erenköy hurda erenköy hurdacılık erenköy hurdaalanlar hurdalarınız deyerinde nakit alınır,
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi10
Bugün Toplam60
Toplam Ziyaret49263
maltepe hurdacı

Hurdamı nasıl degerlendiririm?

Maltepe hurda,Maltepe‘de müşterilerine en iyi hurda fiyatları ve hizmeti sunabilme anlayışı içerisindedir. İkitelli‘de Her çeşit hurdalarınızı yerinizde ve değerinde nakit olarak alıyoruz. Maltepe Hurda hurdalarınız degerınde pesın alınır.Maltepe de tadilat sonrası cıkan atıl durumda bulunan hurdalarınızı degerlendiriyoruz.
Ana prensibimiz tam ve sürekli müşteri memnuniyetidir. Bizim ilk amacımız Hurdacılık ve hurda alım sonrası 7/24 hizmetle müşteri memnuniyetini artırmaktır.Hurdacı Maltepe ,Maltepe hurdacılar